Kuruluş Osman dizisinde neler oluyor? Yeni bölüm ne zaman?

Türk dizi tarihinin en iddialı sahnelerine sahip olan dizi büyük bir izleyici kitlesine sahip. Aksiyon ve macera dolu sahaneler soluk kesiyor.

Kuruluş Osman 42. bölüm canlı izle sayfamızda dizi izlemenin keyfine varın. 

Diziyi 20 Ocak 2021 Çarşamba akşamı saat 20:00'de atv'de full, kesintisiz, tek parça ve reklamsız izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Dizinin 42. bölüm fragmanını sizler için özetledik;

Osman Bey ve Alplerinin Bizans ordusuyla karşı karşıya geldiği nefes kesen savaş sahnesi damgasını vuruyor.. Osman Bey, çağrısı üzerine Söğüt'teki toya katılmak için yola düşen ve Flatyos ve adamları tarafından şehit edilen Türk beylerinin intikamını almak üzere canını ortaya koyarak savaşa girer.

Konstantinopolis'ten gönderilen yeni birlikler sayesinde güçlenen Nikola, cüretini artırarak bölgedeki tüm tekfurları bayrağı altında topladığı bir Haçlı ittifakı kuracağını ilan edecek. Kayı Beyi olduktan sonra hedefine İnegöl Kalesi'ni koyan ve Türk boylarını birleştirmek üzere harekete geçen Osman Bey; Nikola'yı engellemek için zekice bir harekat planlayacak. Osman Bey, Ertuğrul Bey'in vasiyeti uyarınca yeni bir hatun alacağını Bala Hatun'a bildirir; Dündar Bey ise beyliğini kabul etmiş göründüğü yeğenine karşı plan kurmaktan ve beylik üzerindeki iddiasından vazgeçmeyecektir.

Osman Bey ve Alplerinin Bizans ordusuyla girdiği ölüm kalım savaşı nasıl sonuçlanacaktır? Osman Bey, Nikola'ya destek için gönderilen Bizans ordusunu durdurabilir mi? Nikola'nın Haçlı ittifakı planı dengeleri nasıl değiştirecektir? Bala Hatun, Osman Bey'in evlilik kararını nasıl karşılar? Dündar Bey, beylik iddiasını sürdürmek için ne yapacaktır? Papa'nın ajanları Nikola'nın planına nasıl destek verir?

Bu yazı 20 OCAK 2021 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.