Mustafa Cengiz'den çok konuşulacak Fatih Terim kararı! Görevden alındı mı?

Dün akşam bir spor haberleri twitter hesabından yayınlanan ve çok konuşulan Mustafa Cengiz Fatih Terim'i görevden alacak söylemi bugün cevabını buldu. Basın toplantısı düzenleyen Galatasaray kulübünün başkanı Mustafa Cengin bu konuya açıklık getirdi. 

İşte o açıklamanın tamamı;

İlk yarı karnemiz iyi gidiyor. 3-5 gündür çok büyük kaos yaratma, yanlış yönlendirmeler, özellikle de sosyal medyada üzüldüğüm haksız suçlamalar var, bana göre haksız. Ama Ocak 22'de 3 yılı dolduracağız. Şunu taraftar unutmasın, geçmişini bilmeyen geleceğini yönetemez. Önemli olan fotoğraf değil filmdir. Göreve başladığımızda, Dursun Başkan'a rakip olduğumuzda memlekete durum şuydu; 157 milyon Euro'ya yakın borcumuz vardı, 147 olarak UEFA'ya bildirimişti. Transfer yasağı vardı Dany ve Chedjou'nun koydurduğu. 25'inde teslim aldık, 31'ine kadar ödememiz gerekiyordu. Bunları hallettik. 

"UEFA'DA YER YERİNDEN OYNADI"

Şimdi millet hafife alıyor UEFA'yı. Değil öyle, disiplin komitesine, 'bize 4 ay müsaade edin' dedik. 4 ayın sonunda 67 sayfa rapor verdik. Tarihinde ilk defa, bir kulübe ikinci defa uzlaşma anlaşması yaptılar. UEFA'da yer yerinden oynadı. Milan ve PSG de bizim yolumuzu izlediler. Biz avukat kullanmadık. Havaalanında avukat dedi ki, 'sizin avukata ihtiyacınız yok'. 6 milyon Euro da ceza yedik, onu da ödedik.

"ARKADAŞLARIM DA BEN DE BIKTIK"

Ben bugün varım, yarın yokum. Fiziken de yokum. Arkadaşlarımı bıktırdılar. Kuruş beklemeden çalışan arkadaşlarım bıktı. Bu kadar haksız eleştiri, bu kadar komplo teorisi ben görmedim. Bu kadar ağır saldırı, bıkmış durumdalar. Hepsinin sinerjisini kara delik gibi emdiler. Benim de öyle, direniyorum ama. Hiç kimse bana acımasın. Ben kendi mimberimde yapayalnızım, bundan da şikayet etmiyorum. Tükenene kadar devam edeceğim. Siz de aynı hataları yaparsınız, buraya başkan bulamazsınız.

SORU-CEVAP

(Beşiktaş derbisi ile beklentisi) Bu maça da kazanmak hedefiyle çıkıyoruz. İstanbul derbisi, önemli bir derbi. Gerek teknik direktörümüz, futbolcularımız ölümüne oynayacak. Son haftalarda bir sürü faktör bir araya geldi ve mağlubiyetler aldık. Galatasaray ligin en kaliteli kadrosuna sahip. Bizim aktifimizde, kadromuzda olan tüm futbolcularımız çok değerlidir. Sağ olsun hocamız, onları monte etmeye başladı. 

Transferde başarısız olduğunuzu düşünüyor musunuz? Bir taraftar olarak bakarsak vasat, beceriksiz bir yönetimiz. 3 yılda bizim aldığımız oyuncu sayısı 47. Göreve geldiğimizde 3 günde Nagatomo'yu aldık. Ndiaye'yi sattık. 40 milyon euro bonservis ödemişiz. Başka kulüplerde bu rakamları ölseniz vermezler. Mahremiyet derler. Toplam ödenen 44 milyon. Toplam 68 oyuncu göndermişiz. Toplam 62.8 milyon euro. 18 milyon euro artıdayız. Beceriksiz ve vasat halimiz bu. Acaba becerikli ve vasat olmasaydık ne olurdu? Bizim her şey açık, net. Yalan var mı, yok, dolan mı var mı yok. Bizim taraftarımız sorgulayıcı ve yargılayıcı. Haklılar. Biz 100 milyon euro kar elde etmediğimiz için suçluyuz. Galatasaray'ın 3 yıla ihtiyacı var. Korkmayın aday değilim.

BEN SÖYLÜYORUM, DİĞERLERİ SÖYLEYEMİYOR

"Gerçek limitler ne? Ben söylüyorum, diğerleri söyleyemiyor. Toplam ödenen 44 milyon euro ve 47 oyuncu. 68 oyuncu göndermişiz, 62,8 milyon kar etmişiz. 18 milyon euro artıdayız. Beceriksiz ve vasat halimiz bu. Acaba bir de becerikli olsaydık ne olacaktı? Bir kulübümüz 18 aldı, 13 gözüküyor. Romanya'ya da gitti biliyorsunuz, Bolu'ya gitmedi. Bizim her şeyimiz çık ve net. Yalan, dolan yok. Bizans yok, arkadan dolanıp 2 puan almak yok. Bizim her şeyimiz açık."

100 MİLYON EURO KAR MI?

"100 milyon euro kar etmediğimiz için suçluyuz. Benim 3 yıla daha ihtiyacım var. Kormayın aday değilim. Gelecek yönetimlere öyle bir kulüp vermeliyiz ki oradan sıçramalılar. Yapılandırmayı sormadınız. Bunların hepsi birbirine bağlı. 380 Milyon TL yapılandırma yaptım, kimse bana 'Bunu neden genel kurul yapmadın?' demedi. Euro borçlarını TL'ye çevirdim."

HOCAYI ATIYORMUŞUZ

"5 yıl yapılandırma yaptık, bunu ilk ben söyledim. Şimdi 7+2'ye döndü. Şimdi diyorlar ki, neyse sustular biraz. Güzel kardeşim ben kendim için mi yaptım? Ömrümün ne olacağı belli değil, bunları acındırmak için söylemiyorum. Diyelim sağlıklıyım, hastagh açmışlar, '200 dolar ver, sen de yaparsın' diyorlar. 47 transfer yapmışım, hala doymamışsın. Kara delik gibi... Benim futbolcularım Türkiye'nin en değerlileri. 1 saat Fatih Hoca ile konuştuk. Her şeyi konuşuyoruz. Hocayı atıyormuşuz"

HAYALLER VAN PERSIE, GERÇEKLER İSE..

"Ultraslan'ı ben yönlendiriyormuşum. Ultraslan ile sizle konuştuğumun %1'ini konuşmadım. UltrAslan 'Ya transfer ya istifa' diyor. UltrAslan'ın açıklamasından sonra ben Göksel Gümüşdağ ile görüştüm. Göksel Bey de dürüst insan, açıklamış. 'Görüşemezsin' dediler ama ben görüştüm. O açıklamayı ben yazdırmadım. Ben, onlara bu açıklamayı yaptırsam, neden Göksel Gümüşdağ ile görüşeyim? Ben, Göksel ile birkaç defa görüştüm. Kimi grüştüğüm belli. Benim ne fiyat verdiğimi de tahmin edersiniz. Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi."

EN ÇOK HARCAMA LİMİTİ BİZDE

"İkisini de konuşunca değer 38 milyon euro! Pazarlık yapıyoruz, beni konuşturmayın. TFF'den bazı haberler kaçıyor. En çok harcama limiti bize verilmiş, 'Lan elinde limit var, harcasana' diyorlar. Öyle değil. Orada tüm harcamalar var. TFF'ye 'Tüm rakamları verin' dedim, 'Mahremiyet' dediler. 9,8 Milyon TL harcama limitim var. Galatasaray ve Trabzonspor'un limiti var. 'Arttırın' dedim. Çünkü kur yenilemesi yaptılar. 'Limitleri günlük kurdan değil, 8'den yapın' diye hastagh çalışması yapın. O zaman limitim 26 Milyona çıkar."

Bu yazı 14 OCAK 2021 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (2)

Ne Söylemek istersin ?

Selim
2021-01-14 13:35:46

Derbi öncesi taraftarı bir araya getirmek içşn çıkan dedikodular

Fenerbahçe
2021-01-14 13:34:50

Aga bu cinconun işi gücü dalavere. Kendi kendilerine suni gündem yarattılar :) çakma imparator

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.