Nilgün Belgün'ün sağlığı hakkında açıklama kızı Oylum'dan geldi!

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Nilgün Belgün sağlık sorunlarıyla gündemde. 67 yaşındaki deneyimli oyuncu korona oldu.  Halsizlik, koku ve tat alma kaybı nedeniyle hastaneye başvuran Nilgün Belgün'ün sağlık durumu hakkında kızı açıklama yaptı. Peki, Nilgün Belgün kim? Ve kaç yaşındadır?

Nilgün Belgün'ün Coronavirus (Covid-19) testi pozitif!  67 yaşındaki deneyimli oyuncu, hastanede tedavi altında. Annesinin sağlık durumu hakkında açıklama kızı Oylum Seçin'den geldi, "Annemin Kovid-19 testi pozitif çıktı. Durumu kötü değil. Dualarınızı eksik etmeyin" dedi.

Nilgün Belgün hayatı hakkında merak edilenler!

Özel Şişli Lisesi ve İstanbul Belediye konservatuvarı Şan ve Tiyatro Bölümü mezunu olan Belgün, 1973'te sanat hayatına başladı. İlk olarak Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda deneyim edinen sanatçı, daha sonra Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Levent Kırca Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda çalışmıştır.  Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol almıştır.1990 yılında "Bir Başka Gece"de oynadığı Darbukatör Bayramdaki "GÜLPEMBE" rolüyle kısa sürede daha büyük bir kitle tarafından tanınmıştır. "İŞTE MÜZİK İSTE EĞLENCE", "GECE SEFASI" gibi televizyondaki eğlence Showlarında çeşitli parodilerde çeşitli tiplemeler yapmıştır. Sanat hayatının dışında, iki kitap yazan ve sosyal etkinliklerde de bulunan Belgün, Türkiye Menopoz ve Osteoporoz Derneği`nde Türkiye genelinde “Kadını Bilinçlendirme” kampanyasında çalışmalara katılmıştır, Parkinson hastalığıyla ilgili 2 yıl süren sağlık çalışmalarında yer almıştır. Önce Star TV, sonra TV 8'de program yapan, Nilgün Belgün İlk evliliğini 19 yaşındayken, tiyatrocu ve komedyen Abdullah Şahin ile yaptığı evlilikten Oylum Şahin adında kızı vardır. Nilgün Belgün'ün ikinci eşi İlhan Gencer'den Merve Gencer adında bir kızı vardır.Nilgün Belgün üçüncü evliliğini Atilla Demircioğlu ile yapmıştır. Esra Erol'un doğum yapması sebebiyle Esra Erol'da programının geçici sunuculuğunu üstlenmiştir.

Bu yazı 18 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.