Ahmet Kural için hapis cezası!

Ahmet Kural için 1,5 yıl hapis istemi ile dava açıldı.

Üsküdar'da alkollü araç kullanarak iki araca çarpan ve bir kişinin yaralanmasına neden olan Ahmet Kural hakkında, 'bilinçli taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak' suçundan 1.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

9 Şubat 2020 tarihinde Üsküdarda alkollü araç kullanan oyuncu iki araca çarpmış ve bir kişinin de yaralanmasına sebebiyer vermişti.

Alkollü olarak kullandığı araçla iki araca çarpan ve bir kişinin yaralanmasına sebep veren Kural, Kural tanımamazlığın cezasını hapis cezasıyla mı çekecek? 

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, ünlü oyuncunun kullandığı araçla iki araca çarparak zincirleme trafik kazasına ve Nursen K.'nın yaralanmasına sebebiyet verdiğii, Nursen K.'nın olayın ardından Kural'dan şikayetçi olduğu belirtildi.

Kural ifadesinde ne dedi?

Ahmet Kural, polis ifadesinde trafikte seyir halinde iken zincirleme trafik kazasına karıştığını, 1.85 promil alkollü olmadığını, sınırı geçmeyecek derecede alkol aldığını belirtti. Kazanın ardından yapılan ölçümlerde şüphelinin 1.85 promil alkollü olduğu iddianamede kaydedilirken, "Yargıtay'ın yerleşik içtihatları ile de sabit olduğu üzere 1.00 promilden fazla alkol miktarı güvenli sürüş yeteneğini ortadan kaldıracağından, bilinçli taksir hükümlerinin uygulanması gerektiği" savunularak kayıt altına alındı.

Tarafların uzlaşmayı kabul etmediği ve  Kural'ın, 'bilinçli taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak suçundan 4 aydan 1.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması talebinde bulunuldu.İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 37. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma için gün verdiği öğrenildi.

 

Bu yazı 27 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.