Ales ertelendi mi?

ALES sınavı ÖSYM tarafından düzenlenmekte. Dün gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs salgınına dair yeni tedbirleri açıklamıştı. Ardından İçişleri Bakanlığı koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yeni kısıtlamalar genel olarak yayınlandı. Peki Ales sınavı iptal mi oldu?

ALES ertelendi mi ya da iptal mi oldu gibi sorular gündemde yoğun olarak yer almakta. Kabine Toplantısı'nın ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan ülkemizde etkili olan koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlere ilaveler yapıldığını açıklamıştı. Bunun üzerine hafta sonu sokağa çıkma yasağı geldi. Akademik kariyer yapacak olan adaylar pazar günü Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenecek olan ALES ertelendi mi? Yeni kısıtlamalar sonrası ALES sınavı iptal mi oldu? sorularını sormaya başladı.

ALES ERTELENDİ Mİ? 

ALES sınavının 6 Aralık Pazar günü yapılacağı sınavın ertelenmesi gibi bir durum söz konusu olmadığı açıklandı. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede zorunlu haller sayılacak durumlar başlığı altında yer alan 'ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacaklar ve refakatçileri' maddesi sokağa çıkma yasağından muaf olunacağı  göz önüne alınmakta.
Sınavın kesin olarak iptal olup olmadığı hakkında son açıklama ÖSYM'den yapılacaktır.

 

 

Bu yazı 01 ARALıK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.