Tuğba Özay'ın Hayatı Hakkında Merak Edilenler!

Açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen eski manken Tuğba Özay, çıkardığı yeni şarkısı ile Demet Akalın ve Alişan'ın sunduğu programa konuk oluyor. 

Bir dönem cezaevine giren ve hayatı oldukça merak edilen Tuğba Özay kim, kaç yaşında, neden hapse girmişti, merak konusu. İşte Tuğba Özay'ın inişli çıkışlı hayatına dair merak edilenler..

TUĞBA ÖZAY KİMDİR?

Bir zamanların ünlü mankenleri arasında yer alan Tuğba Özay, 10 Şubat 1978 yılında İzmir'de dünyaya geldi. 1995 Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasında ikinci seçilen Tuğba Özay, aslen Trabzonludur.

Ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi'nde yapmış, daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Bölümü ile eğitim hayatına devam etmiş. Başlangıçta yelkencilik ve yüzme spor dallarına ağırlık vermiş, daha sonra ise Fenerbahçe voleybol as takımında 5 yıl voleybol oynamış. Ayrıca motosiklet tutkusu ile de bilinir.
1994'de Vakko defilesi ile mankenliğe başlayan Özay, ardından "Sonradan Görmeler" televizyon dizisinde bir yüzme hocası rolü oynamıştı.

1995'de "Miss Model of Turkey" seçilmiş, ardından "Miss Model of the World" yarışmasında ikinci seçilmişti. Aynı yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de almıştı. 1996'da Paris'te kısa bir modellik kariyerine başlamış ise de, Türkiye'ye dönmüş, ancak yine de aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli seçilmişti.

2001 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde en iyi manken-model seçilmişti. Özay, ayrıca birçok dizi filmde rol almış ve program sunuculuğu da yapmıştı.

Ağustos 2007 - Ocak 2008 tarihleri arasındaki hapishane günlerinin anılarını Haziran 2008'de "Bedel" adı altında çıkardığı kitapla okuyucularla buluşturdu. 2010 yılında ilk albümü Armoni yayınlandı.

Tuğba Özay, 2013 yılında Show TV’de yayınlanan “Ben Buradan Atlarım” yarışmacıları arasında olmuştu. Tuğba Özay son olarak, Survivor 2016’da ünlüler takımında yer aldı

TUĞBA ÖZAY EVLİ Mİ?

Tuğba Özay, 12 Mayıs 2009 tarihinde İtalya'nın Milano kentinde görkemli bir düğünle Ludovic Fattizzo ile evlenmişti. 
Tuğba Özay ile İtalyan eşi tanıştıktan 1 yıl sonra evlenmişlerdi. Evlilikleri süresince yarı zamanlı olarak İtalya ve Türkiye'de yaşamışlardı. En güzel günleri İstanbul- Milano arasında geçmişti. Tuğba Özay'ın kendi deyimiyle "burada star, orada hizmetçi'' olarak yaşıyordu.

Futbol menajeri olan aşk evliliği 4 yılın sonunda çatırdamaya başladı 7 yılın sonunda da tamamen yıkılmıştı. Kocası Tuğba Özay'dan işini bırakıp temelli olarak İtalya'ya yerleşip çocuk yapmasını istemişti. Tuğba Özay da eşi yerine işini seçip mankemeye gitti ve boşanma davası açarak boşandı.

Eşi 'bir daha düşün' deyip duruşmalara katılmayınca davalar uzadı. İtalyan eşi yerine mankenlik kariyerini seçen ve 'Hiçbir erkek için işimi bırakmam ama eşimi bırakırım' diyen Tuğba Özay sonunda evliliğini resmi olarak da bitirebildi.

TUĞBA ÖZAY NEDEN HAPSE GİRDİ?

Tuğba Özay'ın eski sevgilisi Akın Büyükoğlu'nun ayrılma isteğini kabul etmemesi ve ünlü mankeni azarlaması sonrası Abdülcebbar Kibaroğlu'ndan yardım istediği ileri sürüldü.
Abdülcebbar Kibaroğlu ve Akın Büyükoğlu, Tuğba Özay hakkında konuşmak için Akmerkez'de buluşmuş, Özay ve Büyükoğlu'nun ilişkilerinin tartışıldığı görüşmede, Ü.O. ile yanındaki 6 kişi odaya girmesiyle başlayan silahlı çatışmada Kibaroğlu yaralanmıştır.
"Rulet" operasyonu kapsamında ünlü manken Tuğba Özay'ın da aralarında bulunduğu 30 kişi gözaltına alınmıştır. Özay tutuklanırken, Akın Büyükoğlu hakkında "ölümle tehdit" ve "silahla yaralamaya azmettirmek" suçlarından yakalama emri çıkarılmıştır.
Tuğba Özay’a müşteki sanık Abdulkadir Akın Büyükoğlu’na karşı tehdit suçunu işlediği sabit olduğu gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası verilmişti.
Özay hakkında haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla kurulan silahlı suç örgütü içinde hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan ise beraat kararı verilmiştir.
Tuğba Özay dava kapsamında 5,5 ay tutuklu yargılanmıştır Özay, 24 Ocak 2008’de tahliye edilmiştir.

Bu yazı 30 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.