Uyanış: Büyük Selçuklu 8. bölüm canlı izle

TRT 1

Selçuklu dönemi tarihi olayları ve gerçekleri ekrana taşıyan dizi, geniş bir izleyici kitlesine ulaşmış durumda. Selçuklu döneminin önd gelen alimleri, deönemin önemli isimleri ilgiyle izleniyor. Uyanış: Büyük Selçuklu 8.Bölüm canlı izle sayfamızdan dizi izlemenin keyfini çıkarın.

Diziyi TRT 1'de 16 Kasım 2020 akşam saat 20:00'de full, kesintisiz, tek parça ve reklamsız olarak izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklamayı unutmayın.

Dizinin 8. bölümünü sizler için özetledik;

Yorgos’un ağır yaraladığı Sencer, Tapar’ın refakatinde Kınık Obası’na getirilmiştir. Başulu, Sencer’i obaya getiren kişinin yıllardır hasretini çektiği oğlu Tapar olduğunu anlayınca dayanamamış ve Tapar’a sarılmıştır. Başulu, annelik hissiyatına kapılıp Tapar’ın kendi oğlu olduğunu itiraf edecek mi?

Sencer’i tedavi edebilmek için çırpınan Turna, ilaç yapabilmek için obanın dışına şifalı ot toplamaya gider, burada karşısına Yorgos çıkar ve Turna’yı bayıltır. Yorgos’un kirli ellerinden Turna’yı kim nasıl kurtaracak?

Tüm bu olanların yanı sıra Seferiye, Terken’in Elçin’i nasıl oyuna getirdiğini araştırır. Bu sebeple Terken’in tüm sırlarını bilmekte olan Firdevs’i alıkoyar. Seferiye, Firdevs’ten Terken’in tüm sırlarını öğrenecek mi? Onu Terken’in aleyhinde şahitlik etmeye ikna edebilecek mi? Kurduğu oyunların açığa çıkmasından endişelenen Terken, Seferiye’ye engel olacak mı?
Isfahan’da halkı galeyana getirenleri açığa çıkarıp cezalandırılmalarını sağlayan Hasan Sabbah, kuşkuların odağı haline gelecek. Yakayı ele vermenin eşiğine gelen Hasan Sabbah, Melikşah’ın kendisine yönlendirdiği kuşku oklarını savuşturmayı başaracak mı?
Öte yandan kutsal emanetlerin Bizans’a geçtiğini öğrenecek olan Melikşah, emanetleri kurtarmak için ne yapacak?

Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Hatice Şendil ve Mehmet Özgür gibi ünlü isimler dizide başrolede.

TRT 1 TRT 1 Canlı izle

Bu yazı 16 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.