Uyanış Büyük Selçuklu 'da büyük şok! Sencer hangi gerçekleri öğrenecek?

TRT 1

Selçuklu dönemini gözle önüne seren dizi ilgiyle izlemeye devam ediyor. Dizide bu hafta heyecan dolu dakikalara şahit olacaksınız. Uyanış Büyük Selçuklu 17. bölüm canlı izle sayfamızda dizi izlemenin keyfine varın.

Diziyi 18 Ocak 2021 Pazartesi akşamı full, kesintisiz, tek parça ve reklamsız izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Dizinin 17. bölüm fragmanını sizle için özetledik;

Faysal, hakikatte Batıni davasını Şelemzar’a hâkim kılmak; görünürde İlteber ile akrabalık bağı kurup Şelemzar’daki ticari faaliyetlerine meşruiyet kazandırmak ve Selçuklu’nun üzerine uyguladığı baskıdan kurtulabilmek için Turna ile evlenmek ister.

Sahip olduğu maddi güçle de İlteber’i bu evliliğe ikna etmeyi başarır. Faysal ile evliliğin eşiğine gelmiş olan Turna ne yapacak? İlteber’i bu evlilikten vazgeçirtecek olan sebep nedir?

Diğer taraftan yakın dostu Eynar’ı öldüren Sencer’den intikam almak için harekete geçen Markus, intikamı için Başulu’yu ağır yaralar. Başulu, aldığı ağır yaradan ötürü  ölümden kurtulabilecek mi?

Sarayın içinde Batınilere bağlı tehlikeli bir casus olduğunu anlayan ve en çok da Hasan Sabbah’tan şüphelen Nizamülmülk, Batınilerin mukaddes bildiği Sırlar Kitabı’nı kullanarak bir tuzak kurmuştur. Bu tuzak neticesinde Hasan Sabbah’ı yakalamış ve onun gerçek kimliğini açığa çıkarmayı başarmıştır. Hasan Sabbah içine düştüğü tuzaktan nasıl kurtulacak?

Öte yandan Sencer, Başulu’nun intikamı için Markus’un peşine düşer. Selçuklu’nun ve dahi Sencer’in peşine düştüğü Markus, güçlenebilmek için nasıl bir yol izler? Bunun için Sabbah aracılığıyla Faysal ile nasıl bir ittifak kurar?

Sencer, Faysal’ın aslında bir Batıni olduğunu ve Markus’la arasındaki kirli bağlantıyı öğrenecek mi? Başulu’yu ağır yaralayan ve Korkut Bey’i şehit eden Markus’tan intikamını alacak mı?

TRT 1 TRT 1 Canlı izle

Bu yazı 18 OCAK 2021 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.