Bir efsane oyun daha dizi oluyor! Assassin's Creed Netflix'te...

NTV

"Assassin's Creed" video oyunu dizi oluyor. 

"Assassin's Creed" adlı canlı aksiyon serisinin şu anda Netflix'te geliştirilmekte olduğu bilgisi geldi. Dizi, Netflix ve video oyun şirketi Ubisoft arasında en çok satan video oyunu serisine dayalı içerik geliştirme anlaşmasının bir parçası olacakmış. Anlaşma, canlı aksiyon, animasyon ve anime dizilerini içeriyormuş. Ubisoft Film & Television’dan Jason Altman ve Danielle Kreinik’in yönetici yapımcılığını üstleneceği ilk dizi için şu anda bir dizi sorumlusu arayışı devam ediyor.

Ubisoft Film & Television başkanı Altman, "10 yıldan fazla bir süredir, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hayran, "Assassin’s Creed" markasının ikonik bir seri haline gelmesini sağladı. Netflix'le bir "Assassin’s Creed" dizisi yaratmaktan dolayı heyecanlıyız ve Assassin’s Creed evrenindeki bir sonraki destanı geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz." şeklinde açıklama yaptı.

“Assassin’s Creed” oyunu ilk olarak 2007'de piyasaya sürüldü ve bugüne kadar çeşitli oyunlar çıkartarak 155 milyondan fazla kopya sattı. Açık dünya oyunları, Suikastçiler ve Tapınakçılar'ın rakip gizli emirleri arasındaki savaşı, geçmişin farklı dönemleri üzerinden anlatıyor. Karakterler, Suikastçilerin genetik anılarına erişmek için Pieces of Eden adlı güçlü eserleri bulmak için gelişmiş makineleri kullanırak keşfediyor.

Proje devam ederse, 2016 yapımı sinema filmi “Assassin's Creed” sonrası ilk canlı aksiyon ve TV versiyonu olacak olması heyecan yaratıyor. Başrolünde Michael Fassbender'ın oynadığı film uyarlaması rapor edilen 125 milyon dolarlık bütçeye karşılık dünya çapında 240 milyon doların üzerinde hasılat yakaldı. Dizi, aynı zamanda Ubisoft'un Netflix'le ortaklaşa yapacağı ve duyurduğu ilk proje değil elbette. Temmuz ayında, şirketlerin "John Wick" yazarı Derek Kolstad'dan gelen "Splinter Cell" anime serisini hazırladıklarını duyurmuştu.
 

NTV NTV Canlı izle

Bu yazı 27 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.