İletişim Başkanlığı'ndan Berat Albayrak'ın istifasıyla ilgili açıklama

Habertürk

Dün akşam üzeri ülke gündemine bomba gibi düşen ve herkesin merak ettiği istifa ile ilgili İletişim Başkanlığı'ndan açıklama yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak Twittter ve Instagram hesabından paylaştığı istifa metni ile ülkenin gündemine oturdu. Paylaşım yaptığı sırada twitter hesabı kapalı olan bakan ilk paylaşımı instagram hesabından yaptı. Paylaşım sonrasında llk akla gelen acaba Berat Albayrak'ın hesaplarımı hacklendi sorusu oldu. İlerleyen saatlerde hesaplarının hackelnemdiği ve geröekten kendi hesabından bu paylaşımları yaptığı ortaya çıktı.

Kabinenin en önemli bakanlarından birisi olan Berat Albayrak aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı. Doalr ve Euro'nun hızla yükselmesi ve kötü gidişi devam eden ekonominin sebeplerinden biri olak gösterilen bakanın neden istifa ettiği henüz açıklanmadı. Berak Albayrak istifa etti mi? veya yeni Hazine ve Maliye Bakanı kim olacak sorgusu en çok aranan ve cevabı merak edilen sorular olarak gündemde yerini koruyor.

BERAT ALBAYRAK İSTİFA MEKTUBU

-"Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

- Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir. 

- Enerjide olduğu gibi ekonomide de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

- Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun. Rabbime hamdolsun

- Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun. Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın"

Habertürk Habertürk Canlı izle

Bu yazı 09 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.