Masterchef Türkiye son bölüm canlı izle

TV8

Masterchef kim elendi sorusu son dönemde sıklıkla soruluyor. Bizde bu sorunun cevabını vermek için sizlere masterchef son bölüm izle imkanını canlı yayınla sunuyoruz.

Masterchef Türkiye yarışması TV8 kanalının rekabeti bol eğlencesi yüksek yarışmalarından biridir. TV8 kanalı yayın formatı olarak genellikle  rekabet yaratan ve izleyicileri merakta bırakan yarışma programlarıyla ünlüdür. Bu yarışma programıda izleyicileri ekran başına kitliyor. 

Masterchef Jürileri Kimler?

Masterchef yarışma programında sunuculuk ve jüri görevlerini aynı kişiler yerine getiriyor. Bu sezon programda bulunan sunucu ve jüri üyeleri ise;

Mehmet Yalçınkaya; Türkiye’de ki en ünlü executive şefler arasında yer alan Mehmet Yalçınkaya 45 yaşındadır ve Türkiye'yi bir çok yarışmada temsil etmiş efsane bir şeftir.

Somer Sivrioğlu; 47 yaşında olan Somer Sivrioğlu Sydney'de bulunan ünlü restorandı ile hem Türkiye'de hem de Avustralya'da son derece tanınmış bir şeftir.

Danilo Zanna; İtalyan asıllı olan Danilo Zanna 37 yaşında bir şeftir. Bu sene yarışmaya dahil olmuştur.

Masterchef Son Bölüm

Masterchef yarışmasının formatı sezon başında bireysel elemeler ile başlıyor. Bu elemeyi geçen adaylar üçlü elemelerde hünerlerini sergiliyorlar ve bu elemyide geçen adaylar gruplara ayrılarak final elemesinde toplu olarak yarışıyorlar. Sürekli bir elemeden geçen adaylar yarışmanın formatında bulunan 16 kişilik kadroya girmek için kıyasıya yarışıyorlar.

Tüm bu elemelerden geçerek 16 kişilik kadroda yer alan masterchef adayları her hafta mavi ve kırmızı olarak takımlara ayrılıyorlar. Tüm adaylar yaratıcılık yemeğinde mavi takım kaptanı olmak için yarışıyor. Bu oyunu kazanan yarışmacı mavi takım kaptanı oluyor ve kırmızı takımın kaptanın seçmeye hak kazanıyor. Mavi takım kaptanı aynı zamanda ilk yarışmacıyı seçme hakkınıda elinde bulunduruoyr ve büyük avantaj yakalıyor.

Masterchef haftanın mavi ve kırmızı takımları belli olduktan sonra büyük bir yarış başlıyor. Haftada 3 takım yarışması yapılıyor bu yarışmalrın iki tanesi stüdyoda gerçekleşiyor ve bir taneside dış çekim olarak fakrlı yerlerde yapılıyor. Stüdyo çekimlerinde kazanan takımı şefler belirlerken dış çekimlerde yemeği tadan kişiler kazanan takımı belirliyor. Takım yarışlarının sonrasında kaybeden takım bireysel dokunulmazlık yarışına giriyor.

En iyi yemeği yapan masterchef adayı günün dokunulmazı oluyor ve potaya girmekten kurtulan aday aynı zamanda yarış sonrası takım arkadaşlarından birini potaya gönderiyor. Yapılan konseyde kaybeden takımın yarışmacıları ikişer kişiyi potaya sokmak için isim yazıyor. Konseyde ismi en çok yazılan kişi ikinci eleme adayı oluyor. Haftada 3 takım yarışması olduğu için toplamda 6 aday eleme potasında oluyor.

TV8 Canlı izle

Masterchef bu hafta kim elendi?

Masterchef eleme yarışmaları Pazar günü yapılıyor. Diğer bir deyişle her pazar masterchef yarışmasından bir aday eleniyor. Daha önce yapılan takım yarışmalarında potaya giren altı aday kıyasıya bir yarışa giriyor. İlk oynanan oyunda altı kişi yarışıyor ve en lezzetli yemeği yapan üç kişi eleme potasından çıkarak masterchef olma yolunda bir aşamayıda geçmiş oluyorlar.

Geriye kalan üç kişi de yeni bir yarışa giriyor ve en kötü yemeği yapan kişinin masterchef rüyası sona eriyor.

TV8 kanalında ait bu yarışmayı sitemizden canlı izleme imkanına sahipsiniz. Aynı zamanda masterchef kim kazandı ve masterchef kim gitti sorularınında cevabına erişebilirsiniz.

TV8 TV8 Canlı izle

Bu yazı 14 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.