Sertab Erener ve Yonca Evcimik isyan etti!

Bodrum'un ünlü eğlence mekanlarının bulunduğu Gümbet Mahallesi sahilinde gerçekleştirilen temizlik etkinliğine Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, ünlü şarkıcılar Sertap Erener, Yonca Evcimik ve etkinliği düzenleyen Miss Gibi 1 Bodrum Grubu'nun yöneticisi Tülin Mor Janesi ile aralarında yabancıların da olduğu gönüllü 60 kişinin katılımıyla gerçekleşti. 1 kilometrelik sahil boyunca yapılan temizlik etkinliğinde, çöp toplama aparatı ile katı atıkları toplayan Evcimik ve Erener ile beraberindekiler, zaman zaman yerlere eğilerek izmaritleri ve otların arasına atılan pet şişelerle, atık maddeleri elleriyle de topladılar.

'İNSAN DEDİĞİN BU KADAR PİS VE SORUMSUZ OLAMAZ' Etkinliğe katılan şarkıcı Sertap Erener, "Çevreye çöp atılması ciddi bir sorun. İnsan dediğin bu kadar pis ve sorumsuz olmamalı. Hayvanlar bile kendi pisliklerini topluyorlar, üzerini kapatıyor. Biz onu bile yapmıyoruz. Bu çok büyük bir ayıptır. Bu ayıp için yaptırımlar gerekiyor. Biz toplarız ama burası yarın yine böyle çöplük olacak. Devletin cezai yaptırımları arttırırken aynı zamanda kişilere aileden başlayarak, 'Geleceğe nasıl bir dünya bırakmak istiyoruz' konusunda bilinçlendirme ve eğitim verilmesi gerekiyor. Biz dünyada misafiriz. Bunu, 'insan' denilen şeyin anlaması gerekiyor. Bunlar doğru uygulanmazsa bizden hiçbir şey olmaz. Ben bu konuda çok umutlu değilim. Gönüllülerle birlikte dün de temizlik etkinliğine katılmıştım" diyerek varyansın etti.Etkinliğe katılan bir diğer şarkıcı Yonca Evcimik ise "Sahil kenarından temizlik yaparak geldim, sigara izmariti, naylon poşet, şişe ne varsa topladım. Hatta balıkçıların oltalarını da toplamaya başlamıştım çöp diye ama uyarmalarından sonra bıraktım. Artık sürekli Bodrum'da yaşıyorum. İkametgahımı buraya aldırdım. Bu nedenle bu tür etkinliklere sıklıkla katılıyorum. Ayrıca Bodrum'a gelenler de artık geri dönmüyor. Nüfus arttı, çöpler de arttı. Zaten bunları atanların eğitimli olduğunu düşünmüyorum. Eğitim şart" dedi.

2 saat süren etkinlikte, 40 büyük boş çöp torbası katı atık toplanmış oldu. Toplanan yaklaşık 300 kiloya yakın çöp, Belediyenin araçları ile katı atık depolama alanına götürülmek üzere yola çıktı.

Bu yazı 28 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.