Mehmet Akif Alakurt kimdir? Gündeme bomba gibi düşen olay ne?

Mehmet Akif Alakurt yine gündeme bomba gibi düştü. Haberin detayları sitemizde..

Bir dönemin ünlü oyuncusu Mehmet Akif Alakurt, sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla olay oldu. Alakurt, bir elinde sigara diğer elinde içkiyle otomobil kullandığı video ile gündeme bomba gibi düştü.

Son dönemde takipçilerine sarf ettiği sinkaflı sözlerle gündeme gelen Mehmet Akif Alakurt, yine tepki çekecek bir harekette bulundu. Alakurt, sosyal medya hesabı Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda, bir elinde sigara diğer elinde içkiyle araç kullanırken görüldü.

 


YILDIZI ADANALI DİZİSİYLE PARLAMIŞTI

2001 yılında Best Model of Turkey yarışmasını kazanmıştı.Türkiye'yi birçok yerde temsil eden Mehmet Akif Alakurt, "Sıla" dizisiyle sektöre giriş yapmıştı. "Adanalı" dizisiyle de adından söz ettirmişti.

Bir süre önce oyunculuğu bıraktığını açıklamıştı. Alakurt, "Yeniden ekrana dönmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna "Teklifler geliyor ama artık ekrana dönmeyi düşünmüyorum" demişti.

KİMDİR ALAKURT?

Sıla, Adanalı gibi dizilerde rol alan Mehmet Akif Alakurt'un biyografisi çok merak edildi.

Mehmet Âkif Alakurt, 23 Temmuz 1979, Ordu doğumludur.41 yaşındadır. Modellik ve oyunculuk yapmıştır.1.90 boyunda ve 87 kg'dur. Aslan burcudur.

İlk ve orta öğretimini İstanbul'da tamamladıktan sonra model olmaya karar vermiştir.Annesinin yardımıyla modelliğe Neşe Erberk'in ajansına girerek başlamış. 1998 yılında "Gelecek Vaat Eden" ve "Türkiye Prensi" unvanlarını almıştır. 2001 yılında Best Model of Turkey yarışmasına girerek 1. olmuştur.Yine aynı sene dünya ikincisi olmuştur. Asıl çıkışını Hacı dizisiyle yapmıştır.17 bölüm oynadığı "Hacı" dizisinden sonra "Sıla" dizisinde oynamaya başladı. 2008 yılında yayına giren Adanalı dizisinde Maraz Ali rolüyle büyük bir hayran kitlesine ulaştı.2015 yılında oyunculuğu bıraktı ve Brezilya'ya yerleşti.. Daha sonra ise bir çiftlik evine yerleşti. Alakurt burada köpekleriyle bir yaşam sürüyor.

Bu yazı 28 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.