Mucize filmi nerede çekildi? Mucize filminin oyuncuları kimler?

Mucize filmi nerede çekilmiş ve filmde kimler oynadı? Mucize filminin çekildiği yer merak ediliyor. Oyuncular ve film hakkında diğer detaylar yazımızda...

Mucize filmi oyuncu kadrosu dikkat çekiyor. 1960’lı yıllarda geçen Mucize filminde Aziz karakterini Mert Turak oynuyor. Filmde Mahir isimli öğretmenin İzmir'den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı konusunu ele alıyor. Oyuncu kadrosuyla göz dolduran film çekildiği yerle de ilgi odağı.

Mucize filmi oyuncuları ve konusu izleyiciler tarafından hala merak konusu. Sevilen filmler televizyon ekranlarına sıklıkla geliyor. Mucize filmi izleyicileri filmin oyuncu kadrosunu merak ediyor. Çekimleri, İzmir (Foça) ve Kars (Kağızman)'a bağlı bir köyde gerçekleştirilen film, 1960’lı yılları anlatıyor. Ünlü isim Talat Bulut, öğretmen karakterini canlandırmakta. Mucize’nin oyuncuları arasında Mert Turak, Seda Tosun, Ali, Sürmeli, Meral Çetinkaya, Şenay Gürler gibi oyuncular yer alıyor.

MUCİZE FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?

Başrollerinde filmin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül’ün de yer aldığı Mucize’nin ilk filminde baş karakter Aziz’i Mert Turak oynuyor. Filmde Talat Bulut, Seda Tosun, Ali, Sürmeli, Meral Çetinkaya, Şenay Gürler gibi oyuncular da yer alıyor. Ayrıca kadroda; Büşra Pekin, Tansel Öngel, Cezmi Baskın, Erdem Yener de bulunmaktadır.

MUCİZE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Filmin konusu 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir'den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı konusunu ele alıyor.

Bir öğretmenin bir kişinin, bir ailenin ve dolayısıyla bir köyün belki de zincirleme olarak tüm dünyayı nasıl değiştirebileceğini izliyoruz filmde. Tabi sadece öğretmen değil, aşkın da gücünü çok farklı bir biçimde izliyor seyirci.

Filmde Mahir öğretmen ailesi ve çocuklarını geride bırakıp geri dönebilecekken zor olanı seçip kalır; üstüne üstlük, kendi cebinden parayla köye okul yaptırır ve kızları okula göndermeyen ve onları sadece bir mal olarak gören zihniyeti yıkmaya çalışır.

Aziz karakteri ise ilk başlarda köyün delisi gibi bir imaj veriyorken ve Mahir öğretmen de kendisinden korkarken zamanla, aslında onun da duygularının olduğunu ve herkes gibi hissettiğini ancak onlar gibi davranamadığını anlar. Ona konuşmayı ve yazı yazmayı öğretir.

Filmin geneli Aziz'in diğer erkek kardeşleri için annelerinin kız isteme adetlerini esprili bir şekilde kullanıcıya sunuyor. Aziz'in kendini normal bir birey olarak kabul ettirmeye başladığı bir dönemde bir talih kuşu konacak.

Aziz için kız istemeye gidiliyor ve evleneceği kız, kardeşlerinin eşlerinin aksine her şeyiyle tam bir güzellik abidesi çıkıyor. Ancak bu hem Aziz hem de eşi için bir kabus.. Aziz'in durumu ve eşinin güzelliği diğer köy ahalisi tarafından çekilmeyince onlar da çareyi kaçmakta bulur.

Aziz ve ailesi 7 yıl sonra iyileşmiş bir şekilde Muallim Mahir ile birlikte döner ve bütün köy ahalisi buna şaşırır Bu görüntüyle film sona erer...

Bu yazı 04 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.