Nadide Sultan Kimdir? Kiminle evli? Kaç yaşında?

Müzik hayatında 22. yılını dolduran Nadide Sultan uzun süredir ekranlarda görünmüyordu.. Konyalım şarkısı ile tanınan ve büyük çıkış yapan Nadide Sultan nerede ve neler yapıyor? Hayatına dair merak edilenler yazımızda.

NADİDE SULTAN KİMDİR?

Aslen Konyalı olan Nadide Sultan, 15 Kasım 1976 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini sırasıyla İdealtepe İlkokulu, Fenerbahçe Ortaokulu ve Lisesinde tamamladı. Liseden sonra kurdukları müzik grubu ile, değişik mekanlarda vokal ve solistlik yaparak müzk hayatına girdi.

Emel Sayın, Altay, Coşkun Sabah ve Fatih Ürek'e de vokal yaptı. Bugüne kadar yedi albümü bulunan sanatçı ayrıca 2001 yapımı Çifte Bela dizisinde oynamıştır.TGRTde yayınlanan Anadolu Magazin ve Kanal 1'de yayınlanan Renkli Bir Gece programlarının sunuculuğunu yaptı.

2009 yılından itibaren, yarım bırakmış olduğu üniversite eğitimine geri dönen sanatçı, 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Ses Eğitimi bölümünden mezun olarak lisansını tamamladı.

2012 yılında TMC etiketiyle Hayat Aşktan Albümünü çıkardı.Bu albümde Nadide sade bir biçimde ve akustik bir sound kullandı.. Eğitiminede devam eden Nadide son olarak masterını Haliç Üniversitesi Türk Musikisi bölümünden 2014 yılında tamamladı ve şu anda Haliç Üniversitesinde Türk Müziği bölümünde doktora eğitimine devam eidiyor.

Geçtigimiz yıl bestesi kendisine ait digital single çalışması Anlayan Anlar'ı dinleyenleri ile buluşturdu. 2014 yılında ikinci single çalışması "Vazgeç Kalbim"i ve son olarak 2016 yılında üçüncü single çalışması "Kalbimin Sahibi"ni hayranlarıyla buluşturdu.

Sanatçı ünlü reklam ve film yönetmeni Hakan Yonat ile 2014'te dünya evine girdi.

 

Bu yazı 26 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.