Şarkıcı Maral kimdir? Maral'ın hayatına dair merak edilenler...

Delilo şarkısıyla ünlenen şarkıcı Maral, Demet ve Alişan İle Sabah Sabah programına katıldı. 30 Ekim Cuma günü Demet ve Alişan İle Sabah Sabah programında şarkıcı Maral sevenleriyle buluşu. Programın ardından izleyiciler ve sosyal medya kullanıcıları Maral hakkında merak edilenleri araştırdı? Kimdir şarkıcı Maral?

Şarkıcı Maral’ın gerçek adı Ceylan Başusta. Kendisi Bingöl iline kayıtlı.Dedesinin Kumgeçit Kırık Köyü’ne yerleştiğini belirten Maral, Bingöl ilinin Genç ilçesine kayıtlı olduğunu söylüyor. Zıkte Aşireti’nden olan Maral uzun yıllar boyunca Bingöl’de DJ’lik yapmış. Bingöl’de doğup büyüyen Maral, müziğe olan ilgisinin sonrasında Diyarbakır, Mersin ve Elazığ gibi illerde yarışmalara katılmış. Müjdat Gezen Batı Halk Müziği Şan Bölümü’nde eğitim alan Maral, halk müziği eserlerinden oluşan ilk albümünü 2013 yılında Sevdakar ismi ile müzik piyasaya çıkartmış.

Müziğin yanı sıra oyunculuğa da adım atan Maral, 2003 yılında Kara Mektup isimli sinema filminde Keje karakterini canlandırmıştır. Maral’ın başlıca şarkıları; Tanıma Beni, Zirave, Resmini Duvara Astım, Aman Gelsene, Beni Mi Buldun, Geldi Geçti, Yansın Antep ve Değmedi Yar'dır.. Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Fransızca ve Yunanca başta olmak üzere 6 dilde şarkı söyleyen Maral, bir röportajında “Uzun yıllar İngilizce öğretmenliği yaptım ve Amerika’da yaşadım. O yüzden her dilde şarkı söylemeye yatkınım” açıklamasında bulundu. Müziğin kendisi için bir tutku olduğunu belirten şarkıcı, “Sahnedeyken yaşadığımı hissediyorum, müzik benim için nefes almak gibi bir şey” dedi.

Bu yazı 30 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.