Uyanış Büyük Selçuklu 21. bölüm canlı izle

TRT 1

Uyanış Büyük Selçuklu 21. bölüm canlı izle sayfamızda dizi izlemenin keyfini çıkarın.

Diziyi 15 Şubat 2021 Pazartesi akşamı saat 20:00'de TRT 1'de full, kesintisiz, tek parça ve reklamsız izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Dizinin 21. bölüm fragmanını sizler için özetledik;

Melikşah’ın kardeşi Melik Tekiş, taht şehri olan Isfahan’a gelir. Melikşah’ın huzuruna çıkmış ve Melikşah’a herkesten sakladığı gizli oğlunun kim olduğunu sormuştur. Sarayda yeni bir fitne ateşinin yanmasına sebep olacak olan Tekiş’in yeni hamlesi ne olur? Melik Tekiş’in ortaya attığı bu tehlikeli iddia neticesinde Tapar’ın aklına şüphe düşer. Ana hasreti yeniden alevlenen Tapar ne yapacak?

Melikşah, Kuvel Kalesi’nin fethi için ordusunu güçlendirmek adına harekete geçer, Zübeyde’nin önerisiyle Berkyaruk’tan çelik kervanı getirtilmesini kararlaştırır. Ne var ki; Zübeyde’nin getirttiği çelik kervanı, Terken’in emriyle Tacülmülk’ün Sabbah’la birlik olup oynadığı tehlikeli bir oyunla basılacak; Selçuklu için son derece mühim olan çelikler ve yapımı uzun zaman alan mancınık yayları da Batıni ve Haçlı ittifakının eline geçecektir. Selçuklu’yu zor duruma düşürdüğünü anlayan Terken, Tacülmülk’e mancınık yaylarını geri getirmesi için emir verecek. Bu durum Tacülmülk ile Sabbah’ın tehlikeli ortaklığını hangi yönde etkileyecek? Tacülmülk mancınık yaylarını geri getirmeyi başarabilecek mi?
Getirttiği çelik kervanının saldırıya uğramasında Tacülmülk’ten şüphelenecek olan Zübeyde ne yapacak?

Bâtıni casusu olan Efruz’un zehirlemesiyle İlteber, Turna’nın isteneceği gün ölmüştü. İlteber’in ölümü ne gibi gelişmeleri beraberinde getirecek? Şelemzar’daki dengeler alt üst olacak mı? Turna, İlteber’in ölümünü fırsat bilip başına üşüşecek olan alacaklılardan nasıl kurtulacak? Faysal, Turna’yı zora sokup gözden düşürmek için ne gibi faaliyetlere girişecek? Sencer, İlteber’in ölümünden sonra karışıklığa sürüklenecek olan Şelemzar’ın asayişini sağlamayı başarabilecek mi?

Kendisini öldürmeye tevessül eden Haçlıların elinden kurtaran Melikşah’tan etkilenen Kont Albert, Hıristiyan dünyasının kendisine sırt çevirdiğinin farkına varacak. Büyük bir hayal kırıklığına uğrayacak olan Kont Albert, Melikşah’a yardım edecek mi?
Konstantinopolis tarafından binlerce kişilik orduyla desteklenen İzakyos, Selçuklu topraklarında ne gibi yıkıcı faaliyetlere girişecek? Selçuklu’yu karıştırmak için İzakyos’tan asker desteği alacak olan Markus’un bugüne kadarki en cüretkâr hamlesi ne olacak?

TRT 1 TRT 1 Canlı izle

Bu yazı 15 ŞUBAT 2021 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.