Saygı dizisi başlıyor!!!

Blu TV'nin merakla beklenen yeni dizisi Saygı ilk sezonu bugün 12.00'de yayınlanacak. Dizinin oyuncuları kimler? Senaryosunu Ercan Mehmet Erdem'in yazdığı Saygı dizisinin yönetmen koltuğunda Ali Taner Baltacı yer alıyor. Peki "Bir Ercüment Çözer Dizisi" sloganıyla yayına başlayacak olan Saygı dizisinin konusu nedir?

KONUSU

Yapımcılığını BluTV ve Inter Medya'nın yaptığı, yönetmen koltuğuna Ali Taner Baltacı'nın oturduğu, senaryosunu Ercan Mehmet Erdem'in kaleme aldığı polisiye, suç ve dram türündeki Türk yapımı bir internet dizisi.Dizi aslında  Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinin  spin-off'u. Behzat Ç.'nin anti kahramanı 'Adalet'..

Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, toplumdaki sapkınlık ve kötülüklerin içine sıkışmış iki genç olan Helen ve Savaş ile kesişecektir. Helen ve Savaş başlarına gelen olaylar sebebiyle adaletin elinden kaçanların peşine düşmeye karar verecektir. Bunu öğrenen Ercüment Çözer ise saygısızlara savaş açan bu ikiliye kendini polis olarak tanıtarak onların güvenini kazanmaya çalışacak.

OYUNCULAR

Nejat İşler, Miray Daner ve Boran Kuzum başrolleri paylaşıyor.Rojda Demirer, Tansu Biçer ve Erkan Can'da dizide rol alıyor. 

Dizi olaylara olan bakış açınızı değiştirecek!

Dizi, her dönem var olan ama özellikle son dönemde iliğimize kadar hissettiğimiz toplumdaki yozlaşma, sapkınlık ve kötücüllüğü tam da bu pisliğin içine sıkışmış iki genç insan ve  Ercüment Çözer'in  olayları bu çürümeden beslenen medya ve devlet ekseninde tekrar elealmalarını işliyor.

Kurbanların nasıl ve hangi koşullarda birer suçluya dönüştüğünü Savaş ve Helen'in hikâyesi ile ortaya koymaya odaklanan Saygı dizisi, izleyiciyi suçlu addedilen asıl mağdurların dünyasına davet ederek suça, adalete ve haksızlığa başka bir gözle bakmamızı sağlıyor.

 

Bu yazı 27 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.