Sibel Bilgiç kimdir? Sibel Bilgiç hakkında merak edilenler!

Sibel Bilgiç katıldığı programlar ve yaptığı açıklamalarla gündem oluyor! 

Gözlerden uzak bir yaşam süren Sibel Bilgiç, müzik kariyerinin yanı sıra iş kadını kimliğiyle de tanınmakta. İlk zamanlarda albüm yapmayı düşünmeyen Bilgiç, daha sonra profesyonelliğe geçme kararı aldı ve Ercan Saatçi aracılığıyla Banko Müzik ile çalıştı.

 Kimdir Sibel Bilgiç? İşte Sibel Bilgiç hakkında merak edilenler...

Türk şarkıcı ve iş kadını Sibel Bilgiç, 1 Kasım 1971 tarihinde Ankara doğumludur.

TRT'nin Temmuz 1986'da düzenlediği “Müzik Maratonu" adlı yarışmaya ablası Ulya Bilgiç ile birlikte katıldı. Yarışmanın Ağustos 1986'da yayınlanan bölümünde Sibel Bilgiç; Hulusi Kentmen, Seden Kızıltunç, Nursal Tekin, Bilgen Bengü ve Handan Kocabalkan'dan oluşan jüri karşısına çıktı. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde okurken kazandığı bir bursla Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Lise 1. ve 2. sınıfları okurken Ankara Devlet Konservatuvarı’nda şan ve koro dersleri almıştır.

Sibel Bilgiç, Türkiye’ye dönüşünde önce “Best Hotel”, ardından “Karpiç Bar”’da sahne aldı. 1990 yılında Zerrin Özer‘e vokal yapmıştır. Hilton Ankara Oteli'nde caz ve pop caz söyleyerek profesyonel müzik yaşamına girdi. Bu dönemde Nilgün Belgün ve Volkan Severcan ile birlikte kabare sahnelediler. Bir yandan Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde eğitim görmüştür. Eğitim gördüğü sırada bir Amerikan şirketinde satış müdürü olarak görev yapmıştır.

İlk zamanlarda albüm yapmayı düşünmeyen Bilgiç, daha sonra profesyonelliğe geçmeye karar verir ve Ercan Saatçi aracılığıyla Banko Müzik ile anlaşır. Bir yıllık hazırlığın ardından Ekim 1996'da “Alışamadım” albümü çıkar. Aynı adlı şarkısı büyük ses getirdi ve “Alışamadım” o yılın en çok dinlenen Türk pop şarkılarından biri olmuştur.

Nisan 1997'de Star TV'de başlayan 13 bölümlük “Yalan Dünya” dizisinde rol almış ve Aykut Gürel tarafından bestelenen jenerik şarkısını seslendirmiştir.. Ekim 1997'de Mehmet Ali Yılmaz ile başlayan ilişkisiyle birlikte profesyonel müzik çalışmalarını durdurdu. 2005 yılında ilişkisinin bitmesiyle birlikte lazer epilasyon merkezi açmıştır.

Tiyatro Kedi'nin düzenlediği Kazablanka müzikalinin 2005-2006 sezonunda, ilk olarak 1942'de Ingrid Bergman'ın canlandırdığı "Ilsa" karakterini oynamıştır. 2006'da bir single çıkaracağını açıklasa da bu single çıkmamıştır. Aralık 2007'de iş adamı Ulvi Süvarioğlu ile evlenmiştir.. Ancak 1,5 ay sonra boşanmıştır. 2008'de gırtlak kanseri tedavisi görmüştür.

2008 yılında Can Dündar'ın yazdığı bir şiirden bestelenen “Bilemedin” adlı bir single çıkaracağını duyurdu ancak bu single yine çıkmadı. Aynı yıl aktif sahne yaşamına geri dönmüştür. Aynı zamanda iş kadınlığına da devam etmiştir.

2012'de “Aşk Çarpsın Beni” adlı EP'sini yayımlamıştı. 2014'te bu albümün kliplerinin bir müzik kanalında döndürülmediğini açıklamıştı. 26 Ağustos 2017'de sanayici Ali Bellikan ile evlenmişti. 2019'da mücevher tasarımcılığına başlamıştı. 28 Mayıs 2020'de “Diyemedim” adlı cover tekli'yi yayımlamıştı.

Sibel Bilgiç müzik ve iş hayatına birlikte devam ediyor.

Sibel Bilgiç, 2017 yılından bu yana Ali Bellikan ile evlidir. Bilgiç evliliğiyle ilgili şunları söyledi:'' Eşim Ali’yle ilişkim huzurlu ve çok keyifli. Her şeyden önce çok iyi dostuz. Aşk dost olduğunuzda büyüyor.''

Bu yazı 12 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.