Uyanış : Büyük Selçuklu 6. bölüm canlı izle

TRT 1

TRT 1'de ekrana gelen ve Selçuklu dönemini ekrana taşıyan Uyanış : Büyük Selçuklu dizisi bu akşam 6. bölümü ile ekrana geliyor. Diziyi sitemizden canlı olarak izleyebilirsiniz.

Uyanış: Büyük Selçuklu 6. bölümde neler olacak?

Batınilerin devleti yıkmaya yönelik faaliyetlerine son vermenin eşiğine gelen Sencer, bu eşikte zorlu bir imtihanla karşı karşıya kalır. Batınilerin savlarını halk nazarında çürüten Gazali’yi öldürmekle görevlendirilir. Bu görevin öncesinde bir hücreye kapatılan Sencer, dışarıyla bağlantı kurabilmek için tek şansını kullanıp Turna’ya ulaşmayı dener.
Turna, Sencer’in ilaç şişesi içinde gönderdiği pusulayı fark edecek mi? Şişedeki not Nizamülmülk’ün eline geçebilecek mi?
Kendisine verilen suikast emrini yerine getirmek zorunda kalan Sencer, elindeki tatar yayını medreseden Nizamülmülk’le birlikte ayrılmakta olan Gazali’nin tam kalbine nişanlayacaktır. Kalbine ok saplanan Gazali ölüyor mu?
Ebulkasım’ın Anadolu’da birliği sağlayabilmek için, aralarında uzlaşmaz bir düşmanlık bulunan Elçin ile evlilik isteğini Melikşah kabul ediyor mu?
Öte yandan Melikşah’ın elinde tutsak olan Ağabeyi Kılıçarslan’ı kurtarmak isteyen Elçin, amacına ulaşmak için ne planlıyor?
Sencer, Gazali’yi kalbinden vurarak üzerindeki casusluk şüphesinin kalkmasını sağlar. Bu sayede Başdai İbn-i Attaş’la görüşecek olan Sencer, onun kimliğini açığa çıkarıp Batınilerin kirli planlarını deşifre edecek ve onların ele geçirmesini sağladığı kutsal emanetleri geri getirip Melikşah’a verdiği sözü tutacak mı?

Diziyi sitemizden kesintisiz ve canlı olarak izleyebilirsiniz.

Uyanış: Büyük Selçuklu 6. bölüm fragmanı

TRT 1 TRT 1 Canlı izle

Bu yazı 02 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.