Uyanış: Büyük Selçuklu 9. bölüm canlı izle

TRT 1

Selçuklu dönemi olaylarını ekrana taşıyan, tarih kokan dizi ilgiyle izleniyor. Tarih meraklıları ekran başında! Dizi yayınlandığı gün Total'de ilk sırada, AB'de de ik sıradaudı geçtiğimiz hafta. Dizi çok iyi bir ivme yakaladı. Uyanış: Büyük Selçuklu 9. bölüm canlı izle sayfamızda dizi izlemenin tadını çıkarın.

Diziyi 23 Kasım 2020 Pazartesi akşamı saat 20:00'de full, kesintisiz, tek parça ve reklamsız izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Dizinin 9. bölüm fragmanını sizin için özetledik;

Yorgos’un Turna’yı kaçırdığı haberini alan Sencer, harekete geçer, Yorgos’un yerini bildiğini düşündüğü Şahbender Dukas’ı alıkoymuş ve bu yolla Yorgos’a ulaşmış. Ne var ki Yorgos, Sencer’in bu şekilde kendine ulaşacağını tahmin etmiş ve Sencer’e bir tuzak kurmuş. Sencer bu tuzaktan kurtulmayı başarmış. Fakat beklenmedik bir şey olmuştur, Turna çıkan çatışmada ağır yaralanır. Bu kargaşayı fırsat bilen Yorgos Kutsal Emanetlerle birlikte kaçmayı başarır. Turna kurtulabilecek mi? Sencer, Yorgos’u yakalayabilecek mi? Sencer’in alıkoyduğu herkes tarafından bilinen Şahbender Dukas ölecek mi?
Kutsal Emanetleri arayan Tapar, Ebulkasım’ın tertibiyle bir tuzağa çekilir. Kutsal Emanetlerin peşinden Anadolu istikametine giden Tapar’ın önünü Asi Obaların beyleri kesecek. Tapar’ın tuzağa çekildiğini öğrenen Elçin, askerleriyle birlikte tuzağa düşen Tapar’a yetişecek. Obalı kılığına girmiş Hıristiyanların da olduğu bu tuzaktan Tapar ve Elçin kurtulabilecekler mi?
Seferiye’den boşalan Başhatunluk makamına Terken kurulur. Uzun zamandır arzuladığı bu makama Seferiye’yi hasta ederek kurulan Terken ne gibi faaliyetlere girişecek? Edindiği bu gücü nasıl kullanacak? Bu güçle Nizamülmülk’ü dahi karşısına almaktan çekinmeyecek olan Terken’i nasıl sürprizler bekler?

 

 

TRT 1 TRT 1 Canlı izle

Bu yazı 23 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.