Bir Zamanlar Kıbrıs 2. bölüm canlı izle

TRT 1

Geçtiğimiz hafta ilk bölümü yayınlanan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi yüreklei dağladı. Prodüksiyon ekibinin dikkatli ve abartıdan uzak tavrı ile, gerçek hayatta yaşananlar  çok daha hafif bir şekilde ekrana yansıdı. Zaten gerçekte yaşananlar verilse, ekran başındaki izleyicilerin bunu kaldırması mümkün olmazdı. O kara günler tarihi bir lekedir.

Kıbrıs Türk halkının yaşadığı büyük zulüm, 1963 yılının 21 Aralık günü Kanlı Noel ile başlar… Ada’da yaşanan olaylara ışık tutan dizi de TRT1 ekranında çok iyi bir başlangıç yakaladı. Dizinin reytingleri çok iyi geldi.

Bir Zamanlar Kıbrıs 2. bölüm canlı izle sayfamızda dizi izlemenin keyfini çıkarın.

Diziyi 8 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 20:00'de TRT 1'de full, kesintisiz, tek parça ve reklamsız izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Dizinin 2. bölüm fragmanını sizler için özetledik;

Köylerinden kasabalarından edilmiş 20 bin Kıbrıs Türkü gibi Kemal ve ailesi de göç yolunda zulüm altında eksilerek yoluna devam eder. Kemal bir yandan kafileye sahip çıkmalı diğer yandan kaçırılan karısı ve kızına bir an önce ulaşmalı.

Sampson’un özellikle İnci’yi neden kaçırdığı ortaya çıkarken Makaryos son yumruğu vurma peşinde hareket eder. Lefkoşa düşürülecek, Türk liderler ele geçirilecek..

Ankaralı adaya ayak basar basmaz hem Lefkoşa’yı hem de göçenleri rahatlatmak için hamlelerine başlayacak. Bereli kahraman Kıbrıslı Mücahitle kol kola girdiğinde Türkler ilk şoku atlatıp destansı vatan savunmalarını başlatacaklardır.

 

TRT 1 TRT 1 Canlı izle

Bu yazı 08 NISAN 2021 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.