Ferda Anıl Yarkın Şimdilerde Ne Yapıyor?

Şarkıları ile 90'lı yıllara damga vuran isim Ferda Anıl Yarkın katıldığı televizyon programlarının ardından nler yaptığı merak konusu oldu.  Sonuna Kadar şarkısı ile akıllara kazınan Ferda Anıl Yarkınhakkında yazımızı sizler için hazırladık.

90'lı yıllara söylediği aşk şarkıları ile adını yazdıran şarkıcı Ferda Anıl Yarkın uzun bir aradan sonra televizyon programına katıldı ve kendisiyle ilgili merak edilen konular internette çok araştırıldı. Sonuna Kadar şarkısı ile o döneme imza atan Ferda Anıl Yarkın aslen Çanakkaleli ve 50 yaşındadır.

Ferda Anıl Yarkın; Çanakkale’de Mayıs 1970 ayında dünyaya gelmiştir. Abileri Ferruh ve Fahretti'dir. Annesi Güngör Hanım ve Bestekar olan Deniz Astsubayı babasının adı Kamuran Yarkın. 

İTÜ Türk müziği Devlet Konservatuarı Keman Bölümünü bitirmiştir. En ünlü şarkıları Sonuna Kadar ve Üzülme. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi nin olduğu zamana denk gelen; Unuttum Sanma (Yaralıyım) albümü yeterli ilgiyi yakalayamadı. Daha sonra Ferda Anıl Yarkın 7 sene müziğe ara verip ortalarda görünmemiştir. Görünmedi ama yazdığı eserler vardı. Bu dönemde çalışmalarını Cengiz Kurtoğlu, Nilüfer gibi çeşitli sanatçılar seslendirmiştir.

Tam herkes onu unuttu derken 2006 yılında “Ayrılmayalım” albümü ile yeniden müzik piyasasında yerini almıştır. 2007 yılında “Şarkı Söylemek Lazım” adlı yarışma programında Helin Avşar'ın koçluğunu yaptı. 2009 yılında da “Korolar Çarpışıyor” adlı program'da Çanakkale Korosunu yönetti
Sanatçının Albümleri;
1993 - Aşkın Yetmez (Yol Ver Bana )
1995 - Sonuna Kadar
1999 - Unuttum Sanma
2006 - Ayrılmayalım
Sanatçının Filmleri ve Dizileri :
2010 - Kollama 3. sezon (Tv. dizisi)
1995 - Bay E (Otobüs Şoförü) (Sinema filmi)

Bu yazı 19 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.