Kibariye kaç yaşında, kimdir? Ali Küçükbalçık kimdir? Birgül Küçükbalçık kimdir?

Fantezi ve arabesk müziğinin en güçlü seslerinden biri olan Kibariye şarkıları kadar özel hayatıyla da merak konusu.

60 yaşında Kibariye'nin gerçek adı Bahriye Tokmak ve aslen Akhisarlıdır. 1999 yılından beri Ali Küçükbalçık ile evli olan Kibariye'nin Birgül Küçükbalçık adında kızı oldu.

Kibariye'nin kızı Birgül Küçükbalçık kaç yaşında, kiminle evli?

Kibariye sesi, şarkıları kadar özel hayatı ile de merak edilen isimlerden biri. Geçtiğimiz günlerde anneanne olan Kibariye'nin kızı Birgül Küçükbalçık'tır. 1999 yılında Ali Küçükbalçık ile evli olan Kibariye'nin kızı Birgül Küçükbalçık ise Bülent Burak ile evlidir. İşte 9 çocuklu bir aileden gelen Kibariye'nin hayatına dair merak edilenler..

Bahriye Tokmak ya da bilinen adıyla Kibariye (d. 10 Ağustos 1960, Manisa), Türk Arabesk-pop müzik şarkıcısıdır. Kibariye doğduğunda annesi ile babası henüz evlenmemiş ve bu nedenle nüfus kayıtlarına doğum tarihi daha sonra 1959 olarak geçmiştir. 1981'de kayıtlardaki doğum tarihinin düzeltilmesi için mahkemeye başvurdu ve 1960 olarak değiştirdi.

1980'lerde İzmir sahnelerinde çalışan Kibariye, o yıllarda İzmir Fuarı'na gelen tüm sanatçıların dikkatini çekmiştir. Bunlar arasında Muzaffer Özpınar da vardır. İzmir'den İstanbul'a gelen Kibariye'nin kaderi de böylece değişmeye başlamıştır.

Kibariye çok kısa sürede gerek sesi, gerekse yorum her şeyden önemlisi de doğallığıyla tüm medyanın dikkatini çekmiştir.. Böylece bir teklif yılbaşı gecesi (1981) TRT Televizyonundan gelmiştir. Kibariye'nin yaşamını birdenbire değiştiren yeni bir hayat başlar.. 1982'de ilk kez bir sinema filminde rol almıştır. Kibariye Kim Bilir adlı parça ile çıkış yakalar ve 1981'den 1990'lara 21 albüm yapmıştır. Halkın Kibariye'ye gösterdiği yoğun ilgi çeşitli gazinolarda gece kulüplerinde Anadolu ve Avrupa turnelerinde çalışması sağlamıştır.

Bu çıkış Özel TV kanallarının da ilgisini çekmiştir. İlk show programı "Darısı Başınıza" isimli evlendirmeyi konu alan eğlence programı ile Kanal 6 ile başladı daha sonra "Eğlen Coş İşte Kiboş" ismi ile atv'de devam etmiştir. Star TV'de "Kibariye Show" ile ve son olarak TGRT'de yapılan program ile sona erdi. Ardından 2011 yılı Ekim ayında Kanaltürk'te Kibariye isimli programa başlamıştır. Kibariye’nin bugüne kadar çalışmış olduğu şirketler Süper Atlas Plak-SembolPlak, Bayşu Müzik, Makro Müzik-Banko ve Prestij Müzik.  3 Ocak 2017 itibarı ile Fox tv'de "Ben Söylerim" adlı ses yarışmasında Serdar Ortaç ile birlikte jüri üyeliği yaptı.

Son olarak da atv'de yayınlanan Oryantal Star yarışmasında jürilik yaptı. 2016 yılında 85. İZMİR Enternasyonal Fuarı'nda Tepecik Filarmoni Orkestrası ile birlikte konser veren Kibariye, İstanbul Maçka'da gazino günlerini yaşatmak için düzenlenen Küçükçiftlik Park'ta ki Yeni Bi’ Fest'te Kenan Doğulu ile birlikte sahne aldı.

 Ali Küçükbalçık kimdir?

Aslen İzmirli olan Ali Küçükbalçık, 1981 yılında doğmuştur. 1999 yılında kendisinden 20 yaş büyük olan Kibariye ile evlenmişti. Çiftin Birgül Küçükbalçık isminde bir kızları oldu. İş adamı olan Ali Kuçukbalçık, Sanem Sanat Turizm ve bir döner marka zincirinin sahibi.

1999 yılında ikinci evliliğini Ali Küçükbalçık ile yapan Kibariye'nin bu evliliğinden 2000 doğumlu, Birgül adında bir kızı dünyaya geldi. Birgül Küçükbalçık, 2019 yılında aile bireylerinin katıldığı bir törenle Bülent Burak isimli gençle dünyaevine girmiştir.

Bu yazı 09 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.