Uyanış: Büyük Selçuklu 3. bölüm canlı izle

TRT 1

Uyanış: Büyük Selçuklu büyük bir izleyici kitlesine sahip. Güçlü oyuncu kadrosu ve büyük bir prodüksüyona sahip olmasıyla da ilgi çekiyor. Diziyi sitemizden canlı olarak izleyebilirsiniz.

TRT 1 CANLI İZLE

Sultan Alparslan’ın ölümünden sonra tahta Melikşah geçer. Melikşah babasını kaybettiği gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Basulu’yu da doğum yaparken kaybettiğinin haberini alır. Melikşah devletin bekası için bebeği gönderir. Nizamülmülk’e verir.

Melikşah Selçukluyu daha büyütmüş ve güçlü hale getirmiştir. Bu büyüme yeni düşmanlar kazandırmıştır ki bu düşmanlar hem devlet içinde hem devlet dışındadır. Nizamülmülk’ün en güvendiği adam Sencer Melikşah’a fedai olarak verilir.

Melikşah ve Sencer devlet için türlü mücadelelere girer canlarını başlarını ortaya koyarlar. Bu cesur kahramanlara dönemin alimleri Gazali, Ömer Hayyam destek vermektedirler.

Karahanlılardan gelen Terken Melikşah’ın hatunu olduğu için devlete de hükmetmek ister. Ancak Melikşah’ın annesi baş hatun Seferiye buna fırsat vermeyecektir. Seferiye Melikşah’ın oğlunun hatunu Gevher ve kızı Elçin’i getirecektir. Ve dengeler tümden değişecektir.

Diziyi sitemizden kesintisiz ve canlı olarak izleyebilirsiniz.

TRT 1 TRT 1 Canlı izle

Bu yazı 12 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.