Uyanış Büyük Selçuklu 33. bölüm canlı izle

TRT 1

TRT1 ekranlarında Pazartesi akşamları yayınlanmakta olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 2. sezonu ile birlikte büyük bir değişikliğin yaşanacağı bir kaç gün önce gündeme bomba gibi düştü. Başrolde yer alan Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Sevda Erginci, Hatice Şendil gibi tüm isimlerin diziden ayrılacağı ve yeni sezonda bambaşka bir kadro ile geri döneceği açıklandı.

Yaşanan bu gelişme, izleyenleri şok etti. Hatta konuyla ilgili olarak pek çok eleştirel yönde yorumlar da yapıldı. Diziye büyük emek veren Buğra Gülsoy ve tüm ekibin, böylesi başarılı bir iş çıkardıktan sonra bir sezonda kadrodan gönderilmesine tepkiler yağdı.

Dizide Nizamülmülk’ü oynayan Mehmet Özgür dışında 2. sezonda tüm oyuncuların değişeceği açıklandı. Aslında konunun çok önceden planlandığı, 4 sezon olarak hesaplanan dizinin ilk sezonunun Selçuklu’nun Melikşah Sultan dönemini anlatacağı ve 2. sezondan itibaren 4. sezona kadar da Sultan Alparslan döneminin konu edinileceği bilgileri hatırlatıldı.

Bakalım önümüzdeki sezon yeni oyuncular kimler olacak? Dizi aynı başarıyı yakalayabilecek mi?

Uyanış Büyük Selçuklu 33. bölüm canlı izle sayfamızda dizi izlemenin keyfini çıkarın.

Diziyi 24 Mayıs 2021 Pazartesi akşamı saat 20:00'de TRT 1'de canlı, full, kesintisiz, tek parça ve reklamsız izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Dizinin 33. bölümünü sizler için özetledik;

Zübeyde’nin takipleri netice vermiş ve Nizamülmülk, Sabbah ile görüşmekten gelen Tacülmülk’ü kıstırabilmişti. Tacülmülk’ün ihaneti açığa çıkacak mı? Yoksa Tacülmülk, Nizamülmülk’ün elinden kurtulmayı başaracak mı?

Mitras’ın pususunu önceden öngörüp tedbir alan Melikşah, kendisine tuzak kuran Mitras’ı alt edip onu yakalamayı başaracak mı? Ayrıca Mitras’ın esir ettiği Ali’yi kurtarabilecek mi?
Öte yandan Hasan Sabbah’ın kendisine haber göndermesiyle, Başulu’nun vaziyetini öğrenen Başulu’nun kardeşi Kıpçak Beyi Baturalp, Kınık Obası’na yakın bir yerde otağını kuracak. 

Başulu’nun yıllarca yaşadığı sıkıntılardan ötürü Sultan Melikşah’ı suçlayan Baturalp’ın gelişi nelere sebebiyet verecek?

Diğer taraftan yeğenleri Tapar ile Sencer’in veliahtlık hususunda Başulu’nun çocukları oldukları için hiç hesaba katılmadığını düşünen Baturalp, Melikşah’ın veliaht olarak Berkyaruk’u seçmesi kararına nasıl bir tepki verecek?

Baturalp, Sencer’i veya Tapar’ı veliaht tayin ettirebilecek mi? Başulu’yu Kıpçak Diyarı’na götürecek mi?

 

TRT 1 TRT 1 Canlı izle

Bu yazı 24 MAYıS 2021 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.